Sadık Dostlarımızla Aynı Evde Yaşamanın Kolay Yolları

Evcil bir hayvan sahibi olmak, ona mutlu bir yuva vermek, dünyanın en güzel hislerinden bir tanesidir. Sadık dostlarımızla bir arada yaşamak uzaktan çok kolay görünebilir fakat diğer taraftan hayatımıza büyük bir sorumluluk getirdiğini bilmeliyiz.

Peki evcil hayvanınıza nasıl bakacağınızı ve evinizde nelerle karşılaşacağınızı biliyor musunuz?

 

İşte evcil hayvan sahiplenmeden önce bilmeniz gereken birkaç önemli konu..

 

1)Evcil Hayvanınızın Sorumluluğunu Alın ve Bakımını Aksatmayın

Sevimli dostlarımızla evimizi paylaşmak ne kadar zevkli olsa da bu durum birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Birlikte sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz için gereken her şeyi düşünmeniz gerekir. Onların da bizler gibi sevgi ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Bunun yanında doğru bir besleme, vitamin ve mineral ihtiyaçlarının karşılanması ve aşılarının sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekir.

Örneğin parazit oluşumunu önlemek için çiğ et vermemek, bisküvi, çikolata gibi gıdaların zararlı olduğunu bilmek bu listenin sadece küçük bir kısmı.

 

2)Dökülen Tüyleri Nasıl Toplarsınız?

 

Evcil hayvanınızın cinsine göre dökülen tüylerin miktarı da farklılık gösterecektir. Dökülen tüyleri toplamak için; yapışkanlı rulo, koli bandı, fırça, elektrikli süpürge gibi malzemelerden yararlanabilirsiniz.

 

3)Evde Bulunan Kabloları Açıkta Bırakmayın

Sadık dostlarımız oyun oynamayı çok severler ve neredeyse gördükleri her şey onların ilgisini çeker. Özellikle evde bulunan kablolar en sevdikleri malzemelerden biridir. Tüylü dostlarımız kabloları gördüklerinde içlerinde karşı koyamadıkları bir kemirme isteği doğar. Ancak elektrik kablolarını kemirmeleri çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu duruma mahal vermemek adına evinizde bulunan kabloları kapı üstü ve pencere üstünden geçirebilir, duvardan geçen kabloları da ulaşamayacakları yerlere sabitleyebilirsiniz. Bunun yanında güvenli kablo geçişleri için satılan PVC borularını kullanarak kabloları gizleyebilirsiniz.

 

4) Onlara Çevre Dostu Oyuncaklar Alın

 

Doğayı korumak hepimizin görevi ve bunun için çok çaba sarf ediyoruz. Ancak çoğu zaman sadık dostlarımıza aldığımız oyuncakların ve eşyaların sürdürülemez malzemelerden yapıldığını unutuyoruz. Evcil hayvanlarınıza aldığınız malzemelerin çevre dostu dostu olmasına dikkat edin. Örneğin, köpek sahibi iseniz, köpeklerinizi çevre dostu şampuanlarla yıkayabilirsiniz. Kedi sahibiyseniz de alacağınız kedi kumunun çevre dostu olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

5)Evinizi Evcil Hayvanlarınıza Göre Dekore Edin

Tüylü dostlarımızın yaşları ne kadar büyüse de her zaman evin küçük çocuğu olarak kalmaya devam edeceklerdir. Evcil hayvanların, içgüdüsel olarak evin eşyalarıyla oynamayı sevdiklerini hepimiz biliyoruz. Durum böyle olunca evdeki biblolarınızı, fotoğraf çerçevelerinizi, ayaklı lambalarınızı sadık dostlarımızın ulaşamayacağı yerlere koyabilirsiniz, böylece karşılıklı olarak zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Mobilyalarınızı korumak için ise dayanıklı ve temizlemesi kolay olan kumaşlar tercih edebilirsiniz.

 

 

Siz, sadık dostlarımıza evinizde yer açarken, Coldwell Banker profesyonelleri de size en iyi gayrimenkulü bulmaktan büyük keyif alacaktır. Detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir