Günlük Koşuşturmacada Zinde, Sağlıklı & Formda Kalmanın Yolları

Değişen dünya ve farklılaşan ihtiyaçlar doğrultusunda birçok insan kendi sağlığını çok da düşünmüyor, dahası hep erteliyor.

İşte günlük koşuşturmacada zinde, sağlıklı & formda kalmak için birkaç ipucu..

 

Sporu Hayatınızın Bir Parçası Haline Getirin

“Çok yoğunum spor için vakit bulamıyorum” diye söylenenlerden misiniz? Eğer öyle ise spor yapmaktan kaçıyorsunuz demektir. Ne kadar yoğun bir iş temposuna sahip olursanız olun, kendi sağlığınız ve ruh haliniz için mutlaka 1-2 saat dahi olsa spora vakit ayırmalısınız. Hafta içi vaktiniz yoksa eğer hafta sonu bir spor salonuna gidebilir veya internetten ulaşacağınız spor videolarını evinizde de uygulayabilirsiniz. Ufacık bir hareketlenme bile hayatınızda büyük bir değişiklik yaratacaktır.

Su İçmeyi Unutmayın!

Su içmeyi alışkanlık haline getirmek yaşam kalitenizi olumlu yönde etkileyecek ve artıracaktır. Genelde çalışırken yakınımızda veya masamızda su yok ise eğer üşenebiliyor ve su içmiyoruz. Örneğin; sağlıklı cam şişelere doldurduğunuz suyunuzu devam çalışma masanızın üzerinde bulundurabilir ve böylece gözünüzün önünde olan suyunuzdan gün boyunca içebilirsiniz. Unutmayın, gözünüzün önünde su bulundurmanız, belirli aralıklarla su içmeyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Hazır Gıdaları Hayatınızdan Uzaklaştırın

Günümüzde yoğun iş koşuşturmasında, pek çok kişi abur cubur gıdalarla beslenerek açlığını geçiştirmeye çalışır. Ancak hazır işlenmiş gıdaların, şeker yoğunluğu sebebiyle sadece geçici bir süre açlığınızı bastırdığını biliyor muydunuz? Yediğiniz her bir sağlıksız gıda size ekstra kalori olarak geri döner. Dolayısıyla ara ve atıştırmalık öğünlerinizde cips ve şekerleme gibi hazır ürünleri tüketmek yerine; fındık, badem, kaju gibi sağlıklı kuruyemişler tüketmeye özen gösterin. Bu gıdalar hem enerjinizi yükseltecek hem de uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

 

Siz kendinize iyi bakarken, Coldwell Banker profesyonelleri de sizlere en uygun evi bulmak için yardımcı olabilir ve sorularınızı yanıtlayabilir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir