Dolabınızı Düzenlemek için 3 Kolay Adım

Dolaplarınızın büyüklüğü hakkında muhtemelen bir şey yapamayacağınız için, dolabınızı organize etmenin üç kolay adımı, alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu üç adım ile daha organize olmak kesinlikle mümkün!

 

  1. Temizleyin

İlk adım; dolabınızı düzenlemeye her şeyi dışarı alarak başlayabilirsiniz. Büyük ihtimalle kıyafetlerinizin çoğu dolabınızın köşelerine sıkışmış ve kenarlarda kalmış olabilir. Tüm alanı kullanmak çok güzel olsa da, dolu olduğunda küçük bir dolabı düzenlemek imkansızdır. Öncelikle dolabınızı boşaltmak için zaman ayırın ve nelerinizin olduğunu görün.  Sonra iyi bir temizlik yapın ve diğer aşamalar için rafları hazırlayın.

  1. Evde Bırakacaklarınız, Atacaklarınız ve Bağış Yapacaklarınız

Dolabınızı boşalttıktan sonra kıyafetlerinizle  ne yapacağınıza karar verin. Her bir eşyaya ayrı ayrı bakın ve bu üç seçenekten birini uygulayın;

  • Sakla
  • Bağışla
  • Çöpe At

Acımasız olmaya çalışın! Kendinize şunu sorun: “Bunu en son ne zaman kullandım?”

Hiç kullanmadığınız şeyleri saklamanın bir anlamı yok.

  1. Düzenli Olun

Artık her şeyi sıraladığınıza göre, bir sonraki adım dolabınızı düzenlemektir.

Dolabınıza herhangi bir şey koymadan önce, eşyalarınızı kategorilere ayırın. Pantolon, Kazak, T-shirt, Gömlek gibi bölümler oluşturun.

Şimdi dolabınızı daha verimli hale getirecek organizasyon araçlarının olup olmadığını görmek için dolabınıza bakın. Amaç, dolabınızın her bölümünden faydalanmaktır. Rafların arasına yerleştireceğiniz küçük askılar ve ayakkabı organizatörleri dolabınızı daha kullanışlı hale getirecektir.

 

Siz dolabınızı organize edin, gerisini Coldwell Banker profesyonellerine bırakın ve hayalinizdeki en uygun gayrimenkule kavuşun. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir