Evinizdeki Karanlık Odaları Aydınlatmanın Kolay Yolları

 

Eğer çok fazla doğal ışık almayan bir evde yaşıyorsanız, büyük tadilatların tek seçeneğiniz olduğunu düşünmeyin. Birkaç basit dekorasyon hilesi ile evinizi dakikalar içinde daha aydınlık hale getirebilirsiniz.

 

Renkli Halı Kullanın

Evinizin salonunda kullandığınız renkli bir halı evinizi daha aydınlık gösterebilir. Bir odaya enerji vermek ve mobilyalarınızı daha estetik göstermek için de kullanılabilir.

Boy Aynaları Asın

Kullanacağınız boy aynalarıyla güneş ışığı miktarını ikiye katlayabilirsiniz. Seçeceğiniz alana, odanızdaki en büyük pencereden daha büyük bir ayna asın ve karanlık odanızı aydınlatmasına izin verin.

Metalik Dokunuşlar

Işıltılı altın veya gümüş aksesuarların birleştirilmesi karanlık ve kasvetli bir alanı aydınlığa dönüştürmenin kolay bir yolu olabilir. Odanızda kullanacağınız metalik bir ayna ve ufak sanat eserlerinin de eklenmesiyle ışık yansıyacak ve sizin huzuru hissetmenizi sağlayacaktır.

Duvar Rengi

Parlak duvarlar ışığı eşit olarak dağıtmaz fakat mat yüzeyler ışığı her yöne yansıttığı için evinizi aydınlık gösterecektir.

Pencereleri Temizleyin

Pencerelerinizi temizlemek, odaya giren güneş ışığının üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Tabloların Konumu

Sanatı seviyor ve evinizde birçok tablo bulunduruyorsanız bu tabloların açık renkli olmasına dikkat edin. Büyük ve karanlık sanat eserlerinizi ışık ihtiyacınız olmayan odalar için saklayabilirsiniz.

Kitap Raflarının Konumu

Evinizde kullanacağınız raflar hiçbir zaman bir pencereye paralel olmamalı ve ışığı engellememelidir.

Beyaz veya Nötr Renk Düzeni

En çok vakit geçirdiğiniz odada koyu renk olan duvarlar tercih etmeyin. Duvarlarınızın rengi ne kadar açıksa, yansıtacakları ışık her zaman daha çok olacaktır.

 

Siz eviniz için karanlık odaları aydınlığa çevirirken, Coldwell Banker profesyonelleri size en aydınlık evi bulmanızda yardımcı olabilir ve sorularınızı yanıtlayabilir. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir