Çok (veya herhangi bir) Dolap Olmadan Mutfak Düzenlemek için 8 Yol

Dürüst olalım: küçük mutfaklar birçok sebepten dolayı zor olabilir. Sıkışık tezgahlar ve cılız aletler ile birlikte, küçük bir pişirme alanı genellikle depolamak için az dolap ile sıkıştığınız anlamına gelir. Kirada olduğunuz gerçeğini bir kenara bırakın (yerinizde kalıcı değişiklikler yapamazsınız) ve bu durumda işler gerçekten çok kasvetli görünecektir.

Neyse ki, küçük bir plan ile, cimri mutfağınızı şık bir şekilde organize edilmiş (ve depolama meraklısı) bir yere dönüştürebilirsiniz. Sadece iki çekmeceniz olduğunu ve bir küçük lavaboya sahip olduğunuzu unutun, daha fazla depolama alanı açmak için çok yolunuz var – üstelik bir mühendise gerek kalmadan! Çok sayıda dolap ile çalışmadığınız zamanlarda mutfağınızı korumak için en sevdiğimiz fikirlerden sekiz tanesi için okumaya devam edin.

Bir mobil raftan akıllıca faydalanın

Mobil raflar bünyenize uygun değilse, o zaman şimdi dinleme zamanı. Süper sevimli ve uygun fiyatlı olmalarının yanı sıra, temizlik malzemelerinden baharatlara kadar her şeyi taşıyabilirler ve mutfağınızda (veya başka bir yerde) hemen her yere sıkışabilirler!

Dolaplarınızı istif rafları ile ikiye katlayın
Ekstra bir raf kadar basit bir şey, depolama durumunuzu arttırabilir de düzeninizi bozabilir de. İstif rafları, küçük dolaplarınızın içinde herhangi bir ek yer kaplamaksızın ekstra alan oluşturmak için kolay ve ucuz bir yoldur.

Çekmeceleri bölün ve fethedin!

Çekmecelerinizi ultra organize tutmanın yanı sıra, mini depolama kutuları, sıkışık bir mutfakta ekstra depolama alanı oluşturmak için harika bir yoldur. Çubuklar ve istif – derin bir çekmecenin içinde kaybolan kap, çatal bıçak takımı ve diğer küçük eşyalarınızı saklamak için birebir yöntem; dolap gerektirmez!

Bazı perde çubuklarını duvarınıza asın
Perde çubuklarının çok fonksiyonel olabileceğini kim tahmin edebilirdi? En sevdiğiniz tencere ve tavalarınızı saklamak için fırınınızın üstüne birkaç tane asın veya beklenmedik bir alan için lavabonuzun altındaki birkaç çekme çubuğunu kaydırın.

Bir duvar panosu oluşturun


Kullanışlı ve şaşırtıcı derecede şık, dübel panolaru mutfağınızda bir ton kabinle çalışmadığınız zamanlarda organize olmanın hoş bir yoludur. Ve asılan bir tanesi duvarınızda birkaç çirkin delik bırakabilirse de, bazı şeylerin hareket etmeden önce düzeltemeyeceği bir şey yoktur.

Bir (mobil) ada ekleyin

Bir tekerlekli araba gibi, mobil adalar kompakt mutfağınızda daha fazla depolama alanı yaratmak için kurnaz bir yaklaşımdır. Taşınabilir olmanın ötesinde, bu çok işlevli adalar, kesme tahtası olarak da yarar, yani fazladan tezgah alanı da elde edersiniz!

Açık bir raf ünitesi kullanın

Biraz cesur gibi görünmese de, açık raf üniteleri, dolap alanınız yokken daha fazla mutfak depolama alanı oluşturmak için akıllı (ve sağlam) bir yoldur. Sıkı bir köşeye veya dar bir duvarın içine şık bir şekilde yerleştirin ve tüm çanak çömleklerinizi stilinize göre gösterin.

Fırınınızı kullan (gerçekten!)

Klişe olabilir ama fırınlar aslında küçük bir mutfakta depolama için daha fazla alan yaratmanın akıllıca bir yoludur. Kesme tahtalarını ve fırın kağıtlarını herhangi bir kabin alanı kullanmadan saklayabilirsiniz ve bunu yapmak için biraz daha kozmopolit görünebilirsiniz.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir