En İyi Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Tanımlanır?

Emlak yatırımı yapmak, sizin ve aileniz için servet oluşturmanın harika bir yolu olabilir – gayrimenkul yatırımınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğrenin!

Bir mülk yatırımcısı olarak, sadece kendi estetiklerinden ziyade kar potansiyeli için evlere bakacaksınız.

Nasıl Para Kazanırım?

Gayrimenkul profesyonelleri arasında ortak bir deyim “satın aldığınız zaman kar etmelisiniz”. Bunun nedeni, bir mülk için ödediğiniz miktarı kontrol edebilmenizdir, ancak pazarın söz konusu mülkün değerine ne yapacağını kontrol edemezsiniz.

Örnek olarak, satmayı planladığınız yaklaşık 25.000 TL’lik onarım için 150.000 TL’lik bir mülk satın aldığınızı varsayalım. Karşılaştırılabilir özelliklerin 140.000 ila 170.000 TL arasında satılan bir bölgede yer almaktadır.

Bu iyi bir anlaşma olur mu? Hayır, alabileceğinizden fazlasını ödediniz. Çok fazla zaman içinde bir kazanç elde edebilirsiniz, ancak paranızın anlaşmaya girmesi akıllıcadır ve mülkünüzün değerini arttırmak için zamana veya şansa sahip olmaktan daha zordur.

Pozitif Nakit Akışı Nedir?

Pozitif nakit akışı özelliği, size sahip olmanızdan daha fazla gelir elde eden bir mülktür. Örneğin, aylık 1000 TL kira geliri getiren bir yatırım mülkiyeti varsa ve aylık 800 TL’ye mal olduysa o zaman, pozitif nakit akışı özelliği olarak kabul edilecektir. Tahmin edebileceğiniz gibi, negatif nakit akışı özelliği, sahip olduğunuz maliyettir.

Sermaye Büyümesi Nedir?

Sermaye artışı, mülkünüzün değerinde bir artış anlamına gelir. Örneğin, bir mülkü 100.000 TL ve bir yıl içinde satın aldıysanız, bu değer 102.000 TL ‘ye yükseldi ve emlak piyasası % 2 büyüme gösterdi.

Mülk alımlarınızı ve bakımınızı finanse etmek için pozitif nakit akışına ihtiyacınız olsa da, varlıklarınızı büyütmek ve gerçek zenginlik elde etmek için sermaye büyümesine ihtiyacınız vardır.

Yatırım Stratejisi Nedir?

Hayattaki herhangi bir hedefe ulaşmak için bir planınız olmalı. Yatırım stratejiniz, kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşmak için kullandığınız plan olacaktır. Örneğin, kendiniz için ödeme yapacak bir yatırım mülkiyeti satın almanız gerekiyorsa (pozitif nakit akışı) aşağıdakileri arıyor olacaksınız:

Piyasadan daha ucuza satın alabileceğiniz bir özellik ödeyebilir (aşağıdaki değer ya da indirim olarak bilinir).
Daha yüksek fiyatlı özelliklere sahip bir mülkte, değerini artırmak ve kirayı daha fazla ücretlendirmek için basit tadilatlar yapabileceğiniz bir mülktür (eğer piyasanın rantını artıracak ise danışmanınıza danışınız).
İyi bir yatırım fırsatını nerede bulabilirim?

Potansiyel bir yatırım bulurken aradığımız belirli pazar şoförleri var. Bu sürücüler, hem mülk için ödediğiniz bedeli hem de büyüdüğü (ya da büyümediği) değeri etkileyecektir.

Nüfus artışı. Basitçe, büyüyen bir alan koyun. Büyümeyi öngören bölgelere bakmak istersiniz.

Arz ve talep. Çok fazla listeleme envanterine sahip bir alanı arayın. Mümkün olan en iyi kira getirilerini elde etmek için mevcut mülklerden daha fazla kiralayıcıya sahip bir alan bulmak istiyorsunuz.

İktisat. Genişleyen ve / veya kiralayan işverenlerin, bölgeye doğru hareket eden perakende mağazalarının, inşa edilen ve / veya genişletilen yolların ve diğer güçlü ekonomik büyüme işaretlerinin olması gerekir.

Bu maddelere sahip konumlarda size tavsiyede bulunabilecek, derin yerel bilgiye sahip bir danışman ile çalışın. Size uygun danışmanımız için, en yakın ofisimize bekliyoruz.

Size en yakın ofisimiz için; cb.com.tr/ofislerimiz

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir