Bayramda yapmanız gereken 10 pazarlama çalışması

Video Anlatım için tıklayınız. 

1- Müşteri portföyünüze bayram tebrik sms ve maili gönderin

Datanızda kayıtlı müşteri listenize özellikle onların ismi ve soyadlarını kullanarak tebrik mesajları göndermelisiniz.

Bu şekilde kendinizi hatırlatıyor olacaksınız. Mesajınızda sadece kutlama olmasın. Örneğin; ‘sizin ve yakınlarınızın gayrimenkul ihtiyaçları için bayram boyunca telefonum açık’ şeklinde bir mesajınız bayram ziyaretlerinde hatırlanmanızı sağlayacaktır.

2 – Bir gün önceden kutlayın

Müşterilerinizin bayramlarını bir gün önceden kutlamanız daha verimli olmasını sağlayacaktır. Çoğumuz bayram sabahı mesaj yağmuruna tutuluruz. Bu yağmurda olmamalısınız. Sabah çok erken yada akşam çok geç saatlerde mesaj göndermemelisiniz.

3- WhatsApp Toplu mesajları göndermeyin

Telefon rehberinizdeki tüm kişileri seçerek gönderdiğiniz toplu kutlama mesajları müşterinizi özel hissettirmeyecektir. Hatta bu durum diğer önemli mesajlarınıza bakılmamasına yol açacaktır.

4- Sosyal Medyanızda Kutlayın

Sosyal Medya profillerinizde kendinize özel üzerinde fotoğrafınız ve iletişim bilgilerinizin olduğu bayram görseli hazırlayarak paylaşım yapabilirsiniz. Sıradan olmayın, daha çok eğlenceli ve ne iş yaptığınızı hatırlatan görsel paylaşımlarında bulunmalısınız.

5- Video çekin ve paylaşın

Bayram videosu çekin. Sadece kutlama mesajı olmasın. Yaratıcı olun ‘Bir dahaki bayram yeni evinizde olmak istiyorsanız beni arayın’ yada ‘Bir bayram daha geçiyor evinizi hayla satamadınız mı?’ şeklinde çağrılarınız olsun.

6- Mülk sahibi müşterilerinize özel çalışma hazırlayın

Gayrimenkul sahibi müşterilerinize, bayram pazarlama paketi oluşturduğunuzu söyleyin. Evet daha fazla dijitalden insanlar bayram günlerinde arama yapıyorlar. Daha fazla sosyal medyayı kullanıyorlar. Portföyleriniz için günde 50 tl harcayarak sosyal medyada ‘potansiyel Başvuru’ reklamı yapın. Göreceksiniz onlarca başvuru alacaksınız. Sakın yapamayacağınızı düşünmeyin. Kolaylaştırılmış bir dönemdeyiz. Artık herkes sosyal medya ve dijital medya uzmanı olmak zorunda

7 – Yakınlarınızdan Data toplayın

Bayram ziyaretlerine gittiğinizde mutlaka size işlerinizi soranlar olacak,’işlerin nasıl gidiyor’ hatta herkes bunu mutlaka soracak. Konu işten açılmışken onlara etrafında gayrimenkul alımı, satımı yada kiralama ihtiyacı olan tanıdıkları olup olmadıklarını sorun ve direk iletişimlerini alın ve müşteri datanıza hemen ekleyin.

8- Portföy – Müşteri Paylaşımları Yapın

Bayram programınızda şehir dışı seyahati var ise, gittiğiniz yerlerde yakınlarınız yada yeni tanıştığınız kişilere ne iş yaptığınızı ve 25 ayrı şehirde profesyonel çözümler sağladığınızdan bahsedin. Mutlaka onlar yada onların tanıdıkları size referral yapabileceğiniz bilgiler vereceklerdir. Ve bu bilgiler ile sistemimizde para kazanıyor olacaksınız.

9 – MAVİ’ye Davet Edin,

Gayrimenkul işinde başarılı olabilecek yakınlarınızı ofisinize davet edin.
Şu an hazırda bir işleri olabilir onlara gayrimenkul sektörünün her aşamadaki potansiyelinden bahsedin. Onları MAVİ’ye davet edin. Mavi’nin gücünü ve enerjisini onlara bulaştırın.

10 – Coldwell Banker Ofisi Açabilecek Girişimcileri Yönlendirin

Bayram seyahatlerinizdeki bölgelerde eğer Coldwell Banker ofisi yok ise bir Coldwell Banker ofisi açabilecek lider vasıflı yakın ve tanıdıklarınızı hatta yeni tanıştığınız kişileri bize yönlendirin onlar ile biz de tanışalım.

Halil Duman
Coldwell Banker Türkiye

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 thought on “Bayramda yapmanız gereken 10 pazarlama çalışması”

 1. Çok teşekkürler Halil bey.
  Sizin ve aileniz bayramını şimdiden kutlarım.
  Selamlar, saygılar….

  Funda Köse Çatkın
  Coldwell Banker
  Trio 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir