Evinizin değerini arttırmak için 6 fikir

Hepimiz, evimizin değerini aslında bizim elde edebileceğimizden biraz daha yüksek olacağını düşünüyoruz. Yıllar süren yatırımların yanı sıra duygusal değer de ekliyor olabiliriz, fakat bu pazarda hiçbir şey yapmaya değer değildir. Evi satmadan önce alabileceğiniz bazı şeylere bir göz atın ve hakettiğini düşündüğünüz fiyata potansiyel olarak ulaşın.

Bir manzaranız olsun
Evinizin önünde durduğumuzu hayal edelim. Gördüğünüz manzaradan memnun musunuz? Çimlerinizin biçildiğinden ve ağaçların ve çalıların kırpıldığından emin olun. Çatı oluğundan evinizin dışına her yeri temizlemiş olmalısınız. Arka bahçenden ne haber? Her bir potansiyel alıcının sahip olmaktan zevk alacağından emin olmak için küçük bir veranda ve rahatlamak için bir yer yapmak için çok geç olmayabilir.

İlk adımdan iyi bir izlenim bırakın
İçeri girelim. Aklınızda bir yerde yapılması gereken şeylerin bir listesi olduğundan eminiz. Bunu harekete geçirin. Duvarlar boyalı ve her şey derinlemesine temizlendi mi? Halıları yenileriyle değiştirin veya biraz daha fazla yatırım yapmaya istekli iseniz, birkaç küçük fayans daha ekleyin. Zaten sahipseniz, bunların temizlendiğinden veya yeni boyanmış olduğundan emin olun. Işıklandırma çok önemli olduğundan kırık ampulleri değiştirin. Perdeleri yıkayın, hatta mümkünse yenilerini alın. Perdeleri yıkamak, tüm evin temiz kokmasını sağlayacaktır.

Daha fazla yer açın
Bir alan yaratmak veya duvarları yıkmak her zaman mümkün ve kolay değildir. Ayrıca, potansiyel alıcıların hayal ettiği evin boyutunu bilmiyorsunuz. Çatı katına bir bakın. Yeniden dekore edip yaşam alanına dönüştürün. Böyle bir alan yoksa, temizlenmeniz de yararlı olabilir. Alıcılar ekstra bir odaya ihtiyaç duyarlarsa, yatak odası olarak kullanabilirler, eğer hala bir oyun odası veya depolama alanı olarak kullanamazlarsa.

Mutfağınızı uyarlayın
Bazı kişiler mutfakları çok fazla tezgahlı ve çok fazla ışıklı severler. Mutfağınızın yeterli doğal ışık almadığını düşünüyorsanız, biraz ışık ekleyin. Kiremitleri değiştirebilir, yeni öğeleri ve aletleri alabilirsiniz. Evin tarzına hala uyduğundan ve çok fazla dolap alanı olduğundan emin olun.

Banyo
Ekstra bir banyoya sahip olmak her zaman bir şımarık olarak görülebilir. Başka bir tane eklemek bir seçenek değilse, en azından sahip olduklarınızı yeniden dekore edin. Bir banyonun temizliği tüm evi yansıtıyor ve eski bir banyonun asla lekesiz görünmeyeceğini biliyoruz. Bir şansınız varsa, modern, şık bir banyoya çevirin ve bunun değer katacağına ve potansiyel alıcılarınızın zihnine yapışacağına emin olun.

Evinizin enerjisini verimli hale getirin
Yeni malzemelerin icadıyla, enerji verimli evler için bir gereksinim giderek artmaktadır. Bu, hem size hem de sizden sonra hareket edenlere geri dönecek bir yatırımdır. Hala evdeyken ve evinizin değerini önemli ölçüde artırırken faturalarınızdan tasarruf edeceksiniz. Pencereler ve yalıtım başlamak için bir yer. Bir sera ekleyebilir ve enerji verimli pencere panellerinden de yararlanabilirsiniz. Çok fazla güneş ışığı alırsanız, bazılarında pencere renklendirmesi uygulayabilirsiniz ve hala oturmak için hoş bir alanınız olacaktır. Bu, ısınmanıza ve alanı daha hızlı serinletmenize yardımcı olacaktır.

Bulunduğunuz bölgedeki mevcut teklife bir göz atın ve insanların  neyin peşinde olduklarını görmek için gayrimenkul danışmanınızla konuşun. Moda değişiyor ve şimdi şeftali renginde renkli olan insanlar griyi tercih edebilir. Satıştan biraz önce yatırım yapmaktan korkmayın, çünkü fiyat artışıyla geri dönersiniz ve diğer mülklere göre daha avantajlı olabilirsiniz, bu yüzden umduğunuzdan daha hızlı satabilirsiniz. Kim bilir, belki de yaptığınız her şeyden sonra, ev gibi bir yer olmadığına karar verirsiniz ve onu tutmaya karar verirsiniz.

Evinizin değerini kolaylıkla ölçmek ve doğru değerlendirme yapmak istiyorsanız, sizi en yakın ofisimize bekliyoruz.

Size en yakın ofisimiz için; cb.com.tr/ofislerimiz

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir