Ev alma aşamaları

Çocukluğunuzdan beri sahip olduğunuz bir hedef veya hayaliniz olabilir. Belki, yetişkin hayatınızın çoğunda kiralık evde oturdunuz ve şimdi ev sahipliğinin sevincini ve memnuniyetini yaşamak istiyorsunuz. Ev almak büyük bir adımdır ve yol boyunca çok önemli kararlar gerektirir. Bazı gelişmiş planlama ve araştırmalarla, ev satın almanızın uzun yıllar boyunca iyi hissettiğiniz bir şey olduğundan emin olabilirsiniz. İşte sizi başarılı bir işleme yönlendiren temel adımlar.

Neleri Karşılayabileceğinizi Anlama
Bu, bir kredi için hak kazanmaktan farklıdır. Bu, bütçenizin ne kadarını evinize ayıracağınızı ve diğer şeyler için ne kadar para ayıracağınızı hesaplıyor. Seyahat etmeyi seven kişiler, satın almaları gerekenden daha fazla ev alacaklardır. Paralarının bir kısmı yoldaki konaklamalara ya da diğer seyahat masraflarına yönelecektir. Balık tutmak, tekne gezintisi yapmak ya da klasik arabaları tamir etmek gibi bir hobi seviyorsanız, tercih ettiğiniz etkinlik için gerekli bütçeyi genel hane bütçenize dahil etmelisiniz. Bu düşünceyle, bir ev satın almak için banka karşılayabileceğini söylese de iki kez düşünün. Hayattan en iyi şekilde yararlanmanıza izin veren evinizde bu şekilde mutlu olacaksınız.

Kredi Raporunuzu İnceleyin
Herhangi bir broker veya gayrimenkul danışmanı ile görüşmeden önce kredi puanınızı öğrenin. Daha düşük puan, daha yüksek bir faiz oranıyla sonuçlanır ve muhtemelen, istediğiniz kredi için hak kazanmanızı önler. Raporunuzdaki hataları düzeltmek birkaç ay sürebilir. Raporunuzu ev alışverişinden birkaç ay önce gözden geçirerek, kredinizin ömrü boyunca tasarruf edebilirsiniz.

Profesyonelleri Seçme
ABD Konut ve Kentsel Gelişim Dairesi (HUD), potansiyel konut alıcılarına ev kredisi seçiminden önce proje sunumlarına katılmalarını tavsiye ediyor. Ev alıcılar için mükemmel bir kaynaktır.

Bir kontrat imzalamadan önce birkaç kredi uzmanıyla görüşmek için zaman ayırın. Bankanız veya herhangi bir kredi şirketiniz tarafından önceden onaylanmış olabilirsiniz. Bu, ev krediniz için onları seçmeniz için size zorlanmaz. Hedeflerinizi bir Coldwell Banker® ofisi ve profesyonelleri ile tartışın. Sürecin her aşamasında size danışmak için buradalar.

Evlerinize bakarken yaşam tarzınızı ve gelecek planlarınızı dikkate alın. Birkaç yıl içinde taşınmayı planlıyorsanız, her zaman talepte bulunacak ve satışı oldukça kolay olan basit, kolay bir ekonomik ev seçmek isteyebilirsiniz. İlk tercihinizdeki müzakerelerden uzaklaşmanız gerekirse, ikinci ve üçüncü bir seçim yapmanız gerekir.

Sözleşmeyi müzakere etmek
Ev almak duygusal bir deneyimdir. Rehberlik için ev satın alma uzmanınıza Coldwell Banker ile güvenin. Her gün ev satıcıları ve diğer gayrimenkul danışmanları çalışıyorlar. Müzakere stratejileri konusunda size tavsiyelerde bulunacaklar ve işlemlerde en çok ilginizi koruyan objektif tavsiyeler sunacaklar. Çoğu sözleşmenin olasılıkları vardır ve tüm ihtimaller karşılanana kadar müzakereler tamamlanmamıştır.

Ev muayene
Sertifikalı bir profesyonel tarafından kapsamlı bir ev denetimi, herhangi bir ev satın alma için çok önemlidir. İncelemeye katılmalı ve endişelerinizle ilgili sorular sormaya çekinmelisiniz. Ev muayene raporunu aldıktan sonra, Coldwell Banker sizinle birlikte inceleyecektir. Satıcıdan gerekli bazı onarımları yapmasını, daha düşük bir fiyattan pazarlık yapmasını veya raporu kabul etmesini ve işlemin olduğu gibi ilerlemesini isteyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için sizleri en yakın ofisimize bekliyoruz. Size en yakın ofisimiz için; cb.com.tr/ofislerimiz

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir