Yaz yolculuklarında doğru şekilde toplanmanın yöntemleri

Yol Alarmı! Tüm ailenin birkaç çanta, bir soğutucu ve bazı deli kitaplarla bir yaz tatili için station vagon arabaya girdiği günleri hatırlıyor musunuz? Birlikte şarkı söylenip güle oynaya gidilen o tatiller aslında kaliteli aile zamanı sayılırdı. Bugün, bu basit yaşam, sahip olduğumuz tüm elektronik dikkat dağıtıcıları ile zor, ancak birazcık toplanma bilgisi ve yaratıcılıkla, siz ve çocuklarınız için bu anılarınızı hala yaratabilirsiniz.

 

Dijital dünyamız, siz yokken evinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilir veya engelleyebilir de. Yaz tatilleri nedeniyle hırsızlık Temmuz ve Ağustos aylarında artmaktadır. Gaza basmadan önce evinizi güvenli hale getirmek için basit adımlar atabilirsiniz. Eğer teknoloji kullanıcısıysanız, evinizi daha önce hiç olmadığı kadar iyi koruyabilirsiniz. Evinizi güvence altına almak için bazı iyi eski moda yollar da var, yoldayken size huzur verebilir.

Bu yaz yola çıkmadan önce, evinizi güvende tutmak için kilitlemek ve paketlemek için bu iki kontrol listesini takip edin, araba dağınıklığı olmadan, kablosuz ve çocuklar mutlu halde yolculuk yapın!

Ev Kilitleme
Güvenli Kapılar – Belirlenmiş bir hırsızı dışarıda tutma yöntemi için normal kilitler yeterli değildir. Yerel hırdavatçıya bir plaka kilidi hakkında danışabilirsiniz. Bu plaka, kapınızı zorla girişten korur. Ve sürgülü kapılar unutmayın, onlar en savunmasızlardır. Bu yüzden, donanım deposundayken, sürgülü kapı için bir kilit pimi ve rayların içine ahşap dübeller koyabilirsiniz. Bu üç kapı parçası ile bir hırsızı hayal kırıklığına uğratabilir ve büyük olasılıkla onlardan vazgeçirebilirsiniz.

Zamanlayıcılar
Karanlık bir ev hedeftir. Kapıdan çıkıp tüm zaman boyunca bıraktığınızda sadece bir anahtar çevirmeyin. Dış mekan lambalarınızı ve birkaç kapalı lambaya zamanlayıcı yerleştirin. Işıklarınızın açık ve kapalı olduğundan emin olmak ve düzenli rutininizi taklit etmek için ayrılmadan önce birkaç gün önce zamanlayıcıları yerleştirin.

Dış Mekan Işıkları
Dış mekan ışıklarına hareket dedektörleri takın. Hırsız bahçenize girerken onları korkutmak için harika bir yoldur.

Sosyal Medyadan Kaçın (pek zor olsa da)
Dünyamızda her tatil anı paylaşılıyor. Eğlenceli ve en yeni konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmak cazip gelse de, bir sürü insanın evde olmadığınızı bilmesine de izin veriyorsunuz. Resimlerinizi kaydedin ve eve geldiğinizde onları yayınlayın. 🙂

Akıllı Cihazlar
Evinizdeki hareketi algılayan bir kamera ile bir ev yönetim sistemi satın almayı düşünün. Bu cihazlar, evinizin içinde veya etrafında bulunduğunuzda sizi uyarır. Ayrıca bir ev güvenlik izleme servisi de kiralayabilirsiniz.

Bir Ev Bakıcısı Kiralama
Bir komşu, aile, arkadaş ya da çocuk bakıcısı evinizde ya da sizin için bir göz atsın. Bu, özellikle uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız, tam bir ev güvenliği sağlamak için mükemmel bir yoldur.

Posta
Posta ve gazetelerin tatile çıktığınızdan haberi olmasını sağlayın ya da her gün birilerinin onları almasını sağlayın. Posta yığını başka bir hediye olabilir döndüğünüzde.

Evcil Hayvanlar
Evcil hayvanları asla yalnız bırakmayın. Güvenli bir şekilde sizinle yolculuk ettiklerinden veya evcil hayvan bakıcısı tuttuklarından emin olun.

Organize Paketleme 
Plan: Yol programınızı düşünün ve duraklarınıza göre paketleme yapın. Örneğin, Yürüyüş yapmak için duracaksanız ailenin kıyafetleri ile bir çanta hazırlayabilirsiniz veya şarap tadımı ve restoran turu için başka bir çanta. Bu, farklı hava ve aktivite kıyafetlerinin kolay bulunmasının yanı sıra basitleştirilerek paketlenmeyi ve yeniden ambalajlamayı kolaylaştıracaktır.

Renk Kodu: Çantaları ve valizleri farklı renklerde tutun, böylece kolayca ayırt edilebilir veya tutacaklara parlak etiket veya iplik ekleyebilirsiniz.

Çocukları işe dahil edin: Çocuklarınızı yolculuk planlamasına dahil olacak şekilde kendilerini toplamaya teşvik edin. Kendi bavullarını veya alanlarına sahip olabilirler.

Mühendis Olmak: Arabaya yüklerken, yolculuk boyunca her çantaya ne zaman erişmeniz gerektiğini düşünün. İlk durak öğelerinin önce erişilebilir olduğundan emin olun. Ardından, alttaki büyük öğeleri ve üstteki küçük öğeleri yerleştirin.

Temel Ekstralar: Arabada gizli kalan bir sırt çantası toplayın. İlk yardım çantanızı, kameranızı, biletlerinizi vb. Ekleyin. Ve kirli çamaşırlar için bir adet büyük katlanabilir spor çantası getirin.

Ve Eğlence!
Hepimiz, başarılı bir aile yolculuğunun anahtarı, çocukları arabada mutlu tutmak olduğunu biliyoruz. Cihazlara ve akışlı filmlere güvenmek yerine, gezinizi unutulmaz hale getirmek için çevrenize odaklanmak için bazı yararlı ipuçları derledik!

Hediye: Hediye olarak araba oyunları, kart destesi, çıkartma kitabı, bulmaca kitabı, kitap okumak, boya kalemi gibi eşyaları paketleyin – yeniden kullanılabilir poşetleri çevre dostu olarak deneyin. Rotanız boyunca durduğunuzda hediyeleri çocuk koltuklarına yerleştirin. Arabaya geri döndüklerinde, açıp oynamak için heyecan verici bir hediye alacaklar! Oyuncakları açıldıktan sonra yerine koymak için ekstra sırt çantaları getirin.

Harita?: Dışarı çıkmadan önce, bir harita ile çocuklarınızla oturun. Haritaları hatırlıyorsunuz değil mi? Hepimizin akıllı cep telefonlarından önce bir el haritası vardı değil mi? Çocuklarınızın yolculuğunuzu planlamanıza yardım etmelerini sağlayın ve ardından hedefinize doğru ilerlerken haritayı takip etmelerini sağlayın. Yol boyunca geçireceğiniz yerlerin her biri hakkında biraz araştırma yapın.

Mutlu Göbüşler: Tok çocuklar mutlu çocuklardır! Üzüm, elma, havuç ve kuru peynir gibi sağlıklı atıştırmalıklar getirin. Bir somun ekmek, fıstık ezmesi / badem ezmesi ve jöle kavanozun yanı sıra atıştırmalık boyutu kraker ve kurabiyeler gibi yiyecekler de ekleyin. Patlamaya eğilimli olduklarından meyve suyu kutularından kaçının. Bunun yerine, dinlenme sırasında geri dönüştürebileceğiniz su ve cam suyu şişeleri paket şişeleri durur. Bu eşyaları plastik kaplarda ve peçetelerde şeffaf plastik torbalarda bir soğutucuda toplayın.

Evden Ayrılırken Yanınıza Almanız Gerekenler!
Bagajınıza ek olarak, herkese güvende ve mutlu olmak için yolculuğunuz sırasında aşağıdakileri unutmamaya çalışın.

El dezenfektanı
Islak mendil
Kağıt havlu
Ekstra atıştırmalık torbaları
İlaçlar
Kişisel yastıklar
Cep Telefonu Şarj Cihazı
Böcek savar
Güneş kremi
Uçuşlar, kiralık arabalar, kamp yerleri ve oteller için rezervasyon onayları

Keyifli Yolculuklar!!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir