İlan fotoğraflarınız nasıl olmalı?

Eğer gayrimenkulunuzun daha geniş kitlelere ulaşıp hızlıca satışının gerçekleştirilmesini istiyorsanız, bu kurallara göz atmalısınız.

Evin dış cephesi


Dış cephenin çekimi konusunda evin tamamının görünmesi önemlidir. Karşı kaldırıma geçin ve evin dış cephe fotoğrafını çekin. Ev arayan kişiler bir ilana bakıp bakmayacaklarına yaklaşık birkaç saniye içinde karar veriyorlar. Dolayısıyla, evin dış cephesinin oldukça önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Fotoğrafta diğer nesnelerin, arabaların evin önünü kapatmadığından da emin olun.

Eviniz yokuş üzerinde bulunuyorsa kot farkından dolayı bir cephesi eğik ve daha bozuk görünebilir. Alıcıları kandırmak değil derdimiz ancak böyle bir fotoğraf ilanınızın tıklanmamasına neden olabilir.

Evinizin hoş geldiniz demesi için


İlandaki fotoğrafların arasına çekici bir ön kapı fotoğrafı ekleyerek alıcılara “Hoş geldiniz” demeyi deneyebilirsiniz. Güzel bir ön kapı fotoğrafı ev satışında uzun bir yol kat etmenizi sağlayacak.

Olumsuzlukları kaldırın


Fotoğraf çekmeden önce herhangi bir tehdit unsuru ve olumsuzluk içeren tabelaları ve ikonları kaldırın. Evin kapısını fotoğraflarken amacımız sıcak bir giriş ortamını girenlere hissettirebilmek.

Kuş bakışı

Yukarıdan fotoğraf çekmek, büyük bir mülkü veya deniz kıyısındaki bir yeri gözler önüne sermek için harika bir yoldur. Yüksek bir yerden/tepeden fotoğraf çekme imkanınız varsa bunu mutlaka deneyin.

Balık gözü/Büyüteç


Daha küçük alanların daha büyük görünmesi için balıkgözü lens kullanımı yaygın bir yöntem. Ancak bu durum ev fotoğrafları için geçerli değildir. Evinizin hızla satılması önemli tabii ancak alıcıları kandırmak için bu yöntem size zaman kaybettirecektir. Bir ev fotoğrafında balıkgözü lens ters etki yaratmak alanın daha küçük ve çarpık görünmesine neden olur.

Önemli nokta: Banyo


Pek çok ev ilanında banyo fotoğrafına yer verilmiyor. Güzel banyoya sahip bir ev bulmanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bir evi satın almamızda önemli bir güce sahip olan banyoların ilanın içinde yer alması zorunludur. Evinizi satışa/kiraya çıkarmadan önce banyonuzu elden geçirmek bir çözüm olabilir. Yeni tadilattan çıkmış bir banyoyu ise fotoğraflarda gururla sergileyebilirsiniz.

İlan detayı mı yoksa portre mi?


Alıcılar inceledikleri fotoğraflarda evin detaylarını görmek isterler. Aynadan  kendinizi çektiğiniz bir fotoğraf alıcıyı kesinlikle ilgilendirmiyor. Bu nedenle evin içinde kimse yokken fotoğraf çekin.

Eviniz düzenli mi?


Amaç, evin en güzel şeklini alıcılara göstermek. Dolayısıyla ev içinde fotoğraf çekmeden önce her bir odanın çekime hazır olduğundan emin olun.

Manzara


Evinizin güzel bir manzarası varsa fotoğraf arasında buna mutlaka yer vermelisiniz. Geniş bir teras, güzel bir çatı katı ya da bahçe bu örnekler arasına girebilir.

Hayalinizdeki ev için sizleri en yakın ofisimize bekliyoruz!
En yakın ofisimiz için; cb.com.tr/ofislerimiz

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir