Taşınma sırasında evcil hayvanlarınızın stres yapmamasını nasıl sağlarsınız?

Bu yaz taşınıyorsanız, muhtemelen streslerini hissediyorsunuz, ancak dört ayaklı aile üyelerinizin neler hissettiğini düşündünüz mü? Köpekler ve evcil hayvanlar, taşınmanın streslerini ve çoğu zaman insan arkadaşlarının hissettiğinden daha fazla stres hisseder.
Düşünün: okuyamıyorsunuz, etrafınızdaki tüm konuşmaları anlıyorsunuz ve gördüğünüz her şey kutuların kargaşası. Eviniz darmadağın ve her yerde stresli insanlar var. Daha da stresli geliyor, değil mi? Bu yüzden, taşınma süreci boyunca tüylü arkadaşlarınıza özel dikkat göstermeniz hayati önem taşımaktadır.

Taşınma sizin için bir felaket olmak zorunda değildir. İyi haber şu ki, bilge püf noktaları ile evcil hayvanlarınızdaki travmayı rahatlatabilirsiniz. İşte, 10 veteriner onaylı püf noktası:

Taşınmadan Önce
Evcil hayvan kurallarına ve yönetmeliklerine aşina olun. Ev sahipleri ve ev sahiplerinin dernekleri belirli evcil hayvan kurallarına sahip olabilir. Yeni alanınızın tasma yasalarına, evcil hayvan düzenlemelerine ve / veya evcil hayvan lisanslama gereksinimlerine aşina olun. Evcil hayvanınız, nereye gittiğinize bağlı olarak ek aşılara, ilaçlara veya belirli sertifikalara ihtiyaç duyabilir.

Mevcut Veterinizle Konuşun
Veterineriniz harika bir kaynaktır. Seyahat etmeyi sevmeyen bir hayvanınız varsa, veterineriniz evcil hayvanınız için daha az stresli hale getirecek davranış değiştirme teknikleri veya ilaç önerilerinde bulunabilir.

Yeni bir Veteriner bulun
Gün gelmeden önce yeni bölgenizde yeni bir veteriner bulun. Mevcut veterineriniz, yeni alanınızda tanıdığı meslektaşları için önerilerde bulunabilir. Yeni bir veteriner bulurken, yerleşmek için hareket ettiğiniz anda randevu almanız önerilir. Acil bir durumda ihtiyaç duyulmadan uygulamalarında rahat olmanızı sağlamak her zaman önemlidir.

Tıbbi Kayıtları Alın
Eski evinizden ayrılmadan önce, yeni veterinerinize vermek için evcil hayvanınızın tüm kayıtlarının bir kopyasını aldığınızdan emin olun ve en yakın acil hayvan hastanesini bulduğunuzdan emin olun ve bu telefon numarasını saklayın.

Adresinizi Güncelleyin
Yeni adresiniz ve evcil hayvanınızın tasması için yapılmış telefon numaranızı yenilemeyi unutmayın.

Normal Görünmeye Çalışın
Paketleme için herşeyi bir geceye sıkıştırmak yerine, yavaş yavaş yapmayı deneyin. Bu, stres seviyelerini daha düşük tutacaktır. Kedilerle taşınıyorsanız, nakliyecileri hareket etmeden birkaç hafta önce çıkartabilirsiniz. En sevdikleri ikramları ve oyuncaklarını kutularının içine koyun, böylece büyük taşınma gününden önce ona alışabilirler. Yiyecekleri paketlemeyin! Hayvanınızın yiyeceklerini, suyunu, kaselerini, ilaçlarını ve diğer en önemli malzemeleri (en sevdiğiniz gıcırtılı oyuncak gibi) taşıma  kamyonunda değil yanınızda bulundurun.

Taşınma Günü
Kutular ve mobilyaların taşındığı gerçek gün boyunca, evcil hayvanlar çıkarılmalıdır. Evcil hayvan oturarak oturup köpek bakımı ya da kedi bakım merkezi gibi hareketli tüm gürültülerden uzak bir yer bulabilirsiniz. Boş bir zamanda onları ziyaret ederseniz, hiçbir şeyin gitmediğini görmek hayvanlara güvence verebilir. Evcil hayvanlar gün boyunca bir odaya kilitlendiklerinde onları evinizde olabilecek tüm gürültüler ve yeni insanların kokuları endişelendirebilir. Onları kilitli tutmanız gerekiyorsa, sessiz bir oda, su kabı bulun ve kapıya BÜYÜK bir işaret koyun.

Evcil Hayvan ile Seyahat
Taşınan uzun mesafe veya uluslararası olmadıkça, evcil hayvanınız yanınızda yanınızda araba ile seyahat edecek. Onları kendiniz çekerek onlara bakabilir ve hareket ettikçe onlara bir aşinalık hissi verebilirsiniz. Bu yolculuk için evcil hayvanınızı hazırlamak için, son taşınmadan önce onları hazırlamak için evcil hayvanınızla kısa mesafelere gidin. Ayrıca, evcil hayvanlarınızın ulaşım için ihtiyaç duyabileceği her türlü özel taşıyıcı için önceden plan yapmayı unutmayın. Büyük köpekler için özel emniyet kemerlerinden alabilirsiniz.

Uçak Yolculuğu
Evcil hayvanınızı havayoluyla veya uluslararası olarak taşıyorsanız, ayrılmayı planladığınız günün önündeki tüm kural ve düzenlemelere göz atın ve evcil hayvanınızın özel belgelerini elinizde bulundurmayı unutmayın.

Taşındıktan Sonra
Evcil hayvanlar, alışana kadar mahallenin etrafında kendi başlarına dolaşmalarına izin vermeyin. Yeni topraklarını keşfetmek ve eve nasıl gidileceğini göstermek için onları tasma düzeniyle çıkarın. Onları hemen yeni bir yere bırakırsanız, stres nedeniyle kaybolabilir veya kaçabilirler. Evcil hayvanınızın yeni kimlik etiketlerinin yakasına sabitlendiğinden emin olun.

Şimdi tüylü arkadaşınızla yatın ve yeni evin tadını çıkarın!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir