Evinizin güzel kokmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Potansiyel alıcılara, kendilerini evlerinde hissedebilecekleri bir ortam yaratabilirsiniz.

Koku, en önemli duyularımızdan biridir. Psikolojik olarak ifade etmek gerekirse, hafızayla en yakından ilişkisi olan, iyi kokuların mutlu hatıraları ve deneyimleri uyandırabildiği, kötü kokuların ise tam tersini yapabileceği anlamına gelir. Koku da son derece duygusaldır; farklı kokular çok çeşitli duygular ve hisler taşıyabilir. Dolayısıyla, evinizi satmaya çalışırken koklamanın devreye girmesi sürpriz değildir.

Gayrimenkul danışmanlarının ev göstermeden önce evi hazırlarken en iyi kokuyu düşünmesinin bir nedeni vardır. Taze pişirilmiş kurabiyeler gibi kokan bir ev, sıcak ve samimi bir duygu uyandırırken, ferahlatıcı ve temiz kokulu bir ev potansiyel ve yeni fırsatların duygularını uyandırabilir.

Soru, sizce hangi koku bir evi satar ve potansiyel alıcılar için harika kokulu bir ev yarattığınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Karbonat kullanın.

Her şeyden önce, evinizde mevcut herhangi bir kokudan kurtulmak istersiniz. Karbonat, halılarınıza yayıldığında, sert kokuların giderilmesine ve nötr bir paletle bırakılmasına yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, karbonatı döktükten sonra, vakumlamadan 10-15 dakika bekletmektir. Çöp tenekeleri, lavabolar, tuvaletler ve daha fazlası için bile işe yarayacaktır.

Ocağınızın avantajını kullanın

Evinizi güzelleştirmek için en iyi yol, ocağınızı kullanmaktır. İhtiyacınız olan tek şey bir kaynar su ve sonra evinize doğru baharatlarla satmak için kendi esansiyel yağlarınızı yapabilirsiniz.

Kış aylarında, tarçın, karanfil gibi yoğun etkisi olan baharatlı deneyebilirsiniz. İlkbahar ve yaz aylarında, limon, portakal kabuğu ile taze bir narenciye kokusu tercih edebilirsiniz. Denemekten korkmayın, ama evinizi göstermeden önce her bir kokuyu denediğinizden emin olun.

Bitkiler ekleyin

Bitkiler sadece bir eve hayat katmakla kalmaz, aynı zamanda doğru bitkiler de oldukça cazip olan harika kokularını salabilirler. Bitkilere gelince, ev için en iyi koku, gül, okaliptüs, biberiye veya lavanta gibi çiçeklerdir. Önemli olan, evrensel olarak çekici bir kokusu olan ve her zaman iyi bakımlı ve canlı olduklarından emin olduğunuz için bitkiler seçmektir.

Uçucu Yağlar

Evinizi satmak için kendi esansiyel yağlarınızı yapmak için ocağınızı kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine şişelenmiş esansiyel yağları kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun bir difüzör satın almak, birkaç damla uçucu yağ ilave etmek ve evinizi göstermeden birkaç saat önce çalıştırmak. Yine doğru yağları kullandığınızdan emin olun.

Paçuli, sandal ağacı veya ylang-ylang gibi polarize edici etkiye sahip güçlü kokuları kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, lavanta, greyfurt, gül veya bergamot gibi rahatlatıcı ve basit kokular ile gidin. Bu kokular lüks bir spa atmosferini uyandırır.

 Potansiyel alıcılarınızı, kendinizi evlerinde görebilecekleri bir atmosferle satın almaya teşvik edebilirsiniz. Amacınız, her bireyi oraya aitmiş gibi hissettirmek. Sadece en iyi hatıraları ve hisleri uyandıran kokuları kullandığınızdan emin olmanız gerekiyor. Satışı yapmak için ihtiyacınız olan faktörlerden biri olabilir. Evinizi satmayla ilgili daha fazla ipucu için bulunduğunuz bölgedeki profesyonellerimizle iletişime geçin. Detaylı bilgi için: cb.com.tr

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir