Misafir gelmeden önce banyonuzu düzenlemek

Banyonuz için misafirlerinizden ışıl ışıl, beş yıldızlı bir aferin almak istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız!

Aile veya arkadaşlara ev sahipliği yapmak herkes için aynı derecede heyecan verici ve stresli bir deneyimdir. Konforlu bir misafir banyosuna sahip olmak anahtardır ve daha fazla tuvalet kağıdı isteyen konuklar gibi garip alışkanlıklardan kaçınmak için gerekli tüm malzemelerin gerekli yerlerde olması önemlidir. Otel banyolarından ne beklediğinizi düşünün ve bu özelliklerin ayrıntılarını bir araya getirerek, evinizdeki fikirlerden bir beş yıldızlı aferin elde edin.

Her şey görünüşle ilgilidir. Konuk banyonuzda kurmanız gereken ilk şey iyi bir bakış. Sıcak ve davetkar bir ortam yaratmak için titreme ve kötü yerleştirilmiş ışıkları yeni aplikler veya makyaj malzemeleriyle değiştirin. Bu, aynı zamanda misafirlerinizin güne hazırlanmakta ya da akşamları rötuş yapmakta olduğu için, yeterli büyüklükte bir ayna sağlayın. Tam boy ayna idealdir, ancak odanız veya bütçeniz izin vermezse, kapınızın arkasına ucuz bir seçenek de arayabilirsiniz.

Depolama ve sarf malzemeleri. Konuklarınız için yeterli depolama alanınızın olması ve onlara malzeme sağlamanız önemli bir detay. Tuvalet kağıdı, havlu, mendil, sabun, losyon, hava tazeleyici, ilk yardım çantası ve kadınsı gereçler gibi temel özelliklerle banyonuzu donatın. Gecelik konukları ağırlıyorsanız, getirdikleri banyo malzemeleri için kendilerine boş alan bırakın. Örneğin, bir çekmeceyi boşaltabilirsiniz. 
Düzenli bir tuvalet. Her banyoya dahil edilecek en önemli kalemlerden ikisi, sifon ve tuvalet kağıdıdır. Bu öğelerin mevcut olduğundan emin olmak, her iki taraf için olası gariplikleri ve utancı azaltacaktır. 🙂
Mini çöp kutusu. Fonksiyon genellikle stil için feda edilir, ancak çöp kutuları durumunda, pratiklik her şeyden önce hüküm sürmelidir. Tercihen bir kapak ile büyük bir kutu sunmak ve tutarlı bir şekilde boşaltmak isteyeceksiniz. Sepetler aynı zamanda kirlenmiş çamaşırları görmemek için hoş bir dokunuş olur. Bunları düzenli olarak yeni, yumuşak havlularla değiştirdiğinizden emin olun.
Gececi misafirleriniz için yer açın. Uzun süreli veya gece konaklayan misafirlere bir diş fırçası, diş macunu ve yüz yıkaması hazır bulundurun. Temiz havlular ve kirli çarşaflar için kapaklı bir sepet idealdir. Bonus puanlarınız içinse konuklarınızı yumuşak bornozlar ve terlikler ile şımartın. Ana banyonuzda misafirlerin erişebileceği ince bir duş musluk sisteminiz varsa, stressiz bir yıkama için musluğu nasıl ayarlayacaklarını açıklayan bir not bırakabilirsiniz.
PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir