Büyütmeyi Seveceğiniz 5 Kolay Ev Bitkisi

Evinizi kapalı bitkilerle süslemek ekonomik ve stressizdir. Düşük bakım gerektiren ev bitkilerinizin iç dekorunuza nasıl dahil edileceğine dair beş fikir hazırladık.

Evinize yeşil bir dokunuş ekleyin. İç mekan bitkileri herhangi bir odayı aydınlatır ve ayrıca evinizdeki havayı temizlemenize yardımcı olur. İşte beş düşük bakımlı ev bitkisi ve bunların nasıl büyütüp bakmanız gerektiği ile ilgili talimatlar – illa çiçek yetiştirme yeteneği gerektirmez!

İngiliz Sarmaşık

Sarmaşık bitkilerin bakımı kolaydır. İngiliz sarmaşık, çaba harcamadan büyür. Floresan ışık altında bile gelişebilir. İngiliz sarmaşıklarınızı kitap rafınıza yerleştirin ve büyüleyici etkisine tanık olun!

Yeşim Sukulent

Yeşim popüler bir sukulent çeşidi çünkü az dikkat isteyen bir bitki. Ilımlı bir aydınlatma ihtiyacı var. En üstteki toprak kurumaya başladığında bitkiyi sulayabilirsiniz. Yaratıcı hissediyorsanız, bir teraryum bahçesi için farklı sukulent çeşitlerini karıştırmayı deneyin.

Hava Bitkisi

Adından da anlaşılacağı üzere bu bitkilerin toprağa bile ihtiyaçları yok! Bir hava bitkisinin her bir yaprağı su ve besin maddelerini emer. Hava bitkileri parlak dolaylı ışığa ihtiyaç duyarlar ve haftada bir kez 30 dakika boyunca bir su kabına batırılmaları gerekir. Rustik ya da minimalist bir görünüm için asılı bir teraryumda hava bitkilerinizi bir parça odun üzerinde gösterebilirsiniz.

Areca Palmiyesi

Areca Palmiyesi (bir diğer adıyla Kelebek Palmiyesi) ile herhangi bir odayı cennete çevirin. Areca Palmiyesi, kapalı alanda yetiştirildiğinde genellikle 6 fit yüksekliğe ulaşır. Parlak dolaylı güneş ışığı gerektirir ve iki haftada bir veya toprak kuruduktan sonra sulanmalıdır.

Fesleğen

Bu kokulu otlar, açık havada olduğu kadar iç mekanda da büyürler. Sadece bol güneş ışığı aldıklarından ve sık sık sulandıklarından emin olunuz. Bir fesleğen bitkisinin yetiştirilmesinin en iyi kısmı, onu yiyebilmenizdir! En sevdiğiniz makarnanızı ya da çorbalarınızı süslemek için idealdir.

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir