Balkon ya da Bahçenizi Nasıl Kişiselleştirebilirsiniz?

Yazın da gelmesi ile evlerin dış dekorasyonu önemli hale geliyor. Veranda, teras, bahçe gibi dış mekanlarınızı özel tarzınızı yansıtan kişisel bir vahaya dönüştürebilirsiniz.

Sıcaklıklar yükseldikçe ve günler uzadıkça, evinizin davetkar bir uzantısı olan bahçenizi ya da balkonunuzu güncellemenizin zamanı geldi! Evinizin içi, tarzınızın bir yansımasıdır ve açık alanınız da bu tarzınızdan çok da farklı olmamalıdır. Tasarım zevkinizi açık havada, size özgü bir şekilde nasıl getireceğinizle uğraşıyor musunuz? Birkaç özel dokunuşla balkon, teras veya bahçenizi özel tarzınızı yansıtan kişisel bir vahaya dönüştürebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ölçüye ve Yaşam Tarzınıza Göre Mobilya Seçin

Başlangıçta doğru mobilyaları seçmek için alanınızın boyutunu ve işlevselliğini göz önünde bulundurun. İster açık havada yemek yemek için büyük bir veranda, isterse de şehir dairesinde küçük bir balkon olsun, açık alanınızı sınırlarınız dahilinde nasıl keyif alacağınızda odaklanarak kurgulayın.

Örneğin, balkonunuz bir yemek alanını desteklemeyebilir, ancak açık havada yemek yemek için mükemmel olan iki şezlong ve bir bistro masa rahatça sığabilir. Bir kitapla kıvrılmak için rahat, kişisel kaçamaklık yer istiyorsanız, az sandalye, bir yan masa ve bir şezlong seçin. İlkbahar ve yaz aylarında açık hava partilerine ev sahipliği yapmayı seviyorsanız, eksiksiz bir bahçe takımı, çoklu şezlonglar ve hatta bir bahçe barı eklemeyi düşünebilirsiniz. Büyük ailenizin yıldızların altında toplanacağı bir yer isterseniz, buna göre de bölümlü bir L koltuk tercih edilebilir.

Herkesin dış mekan tarzı farklıdır, bu yüzden alanı nasıl kullanacağınızı düşünün. İhtiyacınız olan şeyle başlayın ve ihtiyaçlarınız değiştikçe parçaları her zaman ekleyebileceğinizi bilin.

Dekorasyon Tarzınızı Konuşturan Vurguları Seçin

Dış mekan mobilyalarını seçtikten ve alanınızı nasıl kullanacağınıza karar verdikten sonra, biraz eğlenceli bir dekorasyona sahip olursunuz! Bu, kişiliğinizin gerçekten gelmesine izin verebilir ve açık alanınıza parıldayan eğlenceli dokunuşları verir.

Göz önünde bulundurulması gereken unsurlar:

Renkler. En sevdiğiniz renk şemasını seçerek başlayın. Parlak renkleri seviyorsanız, sarıların, mavilerin veya kırmızıların cesur bir kombinasyonuna gidin. Lacivert, havuz başında kullanılmak için mükemmel bir seçenektir. Çağdaş bir görünüm için maviler, beyazlar ve grileri tercih edebilirsiniz. Minimalist bir stil mi seviyorsunuz? Klasik siyah beyazı tercih edebilirsiniz.

Dokular. Renk paletinizi göz önünde bulundurarak, uyumlu bir görünüm yaratan dış mekan halıları ve tekstil ürünlerini arayın. Ardından, bakır fenerler, kır ampülleri, şık ekme biçme materyalleri veya metal heykelcikler gibi son rötuşları ekleyin. Ne seçerseniz seçin, gerçekten sevdiğiniz ve kişisel hissedeceğiniz bir şey olduğundan emin olun.

Türünün Tek Örneği Olan Ögeler

Tabii ki, bazı özel dokunuşlar olmadan hiçbir alan tamamlanmaz. Muhtemelen aile fotoğraflarını veya değerli hediyelik eşyaları bu konulara tabi tutmak istemezsiniz, ancak açık alanınızı, özel anlam taşıyan dekoratif parçalar ile kişiselleştirebilirsiniz. El boyaması yapılmış bir kuş evi veya ev yapımı rüzgar gülü gibi dokunuşları seçebilirsiniz. Çiçek yetiştirme yeteneğiniz varsa, her gördüğünüzde sizi mutlu edecek sevdiğiniz çiçekleri dikin. Nasıl süslerseniz süsleyin, bunları yaparsanız bilin ki türünün tek örneği, sadece sizin olan bir açık alan olacak!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir