Coldwell Banker Türkiye Sektör Öngörüleri / Ayhan Kaya

Coldwell Banker Türkiye Franchise Genel Koordinatörü Ayhan Kaya, bize sektör öngörülerini ve tecrübelerini aktardı.

-Neden Gayrimenkul Sektörü ?

Stok ve personel maliyetinin olmaması, cari risk taşımaması Sektörün çok geniş, bakir ve çok büyük bir Pazar olarak kazanç sınırının olmaması. Aynı zamanda sosyal bir iş olması gayrimenkul sektörünün tercih edilmesini sağlamaktadır.

-Türkiye Franchise Sistemi

Franchise sistemleri sürekli değişen, gelişen, farklılaşan ve yaşayan bir iş modelidir. Geçmişten gelen süzülmüş bilgiler günümüz koşullarına bağlı kalarak oluşan özelliklerin faydaya dönüşme biçimini ortaya koyar. Özellikle Amerika merkezli firmaların hızla yayıldığını ve geliştiğini görmekteyiz.

Geçmişten günümüze hem dünyada hem de Türkiye’de oluşmuş müşteri grupları sürekli artarak gelişmektedir. İşte bu müşteri grupları ile yıllar öncesinden yapılan işlerin uzantıları ve tekrarları başarılı işlerin temelini oluşturmaktadır. Her katılan Franchise ofisi her olayı en başından almak zorunda kalmadığı için zaman ve finans kazanımı sağlamaktadır. Aslında bir know how sunmaktadır.

-Girişimciler İçin Franchise

Yatırım maliyetinin optimum olması ve sınırsız bir kazanç vaat etmesi tercih sebeplerindendir.

-CB Fırsat Franchise Bölgeleri

İstanbul, Ankara ,İzmir, Bursa, Kıbrıs başta olmak üzere tüm Türkiye’de fırsatlar bulunmaktadır. Özellikle Ticari ürünler , tarla , arsa değerleri çok hızlı bir şekilde artmakta olup bu da Trakya, Balıkesir, Kütahya, BURSA , Bilecik ve Çanakkale’de önemli bir şekilde hissedilmektedir.

-İstanbul Değerlendirmesi

İstanbul, ülke ekonomisinin ve iş dünyasının kalbi olma özelliğini koruyor. Genç nüfusu  gayrimenkulde önemli fırsatlarının oluşmasına yol açıyor.

Şehir genelinde perakendeci sayısı eşit bir şekilde dağılmamış olup, bazı bölgelerinde fazla bir yoğunluk söz konusudur.

İstanbul’un ofis piyasası, bir yandan yüksek kaliteli mevcudun düşük bir sayıda olması, diğer yandan da kentin Kafkasya ve Ortadoğu’yla çalışan çokuluslu şirketler için bir merkez olarak işlev görmesi nedeniyle ciddi bir yatırım potansiyeli arz etmektedir.

İstanbul’un stratejik konumu ve kuvvetli perakende pazarı şehrin uzun vadede önemli bir lojistik merkezi olma yönünde potansiyelini artırmaktadır.

Konut piyasasının gelişimdeki en büyük etkenler depreme dayanıksız mevcudun yenilenmesi ihtiyacı, hane sayısındaki hızlı artış ve orta gelirli kesimin yatırıma yönelmesidir. Kontrolsüz kentsel büyüme, İstanbul’un sürdürülebilir gelişiminin karşı karşıya olduğu en ciddi tehdittir.

İstanbul’da üretilen ürünlerin değerlerinin 2017 yılında geri gelmesi bir alım fırsatı olarak da  karşımıza çıkmaktadır. Markalı üretici firmalar dahi COLDWELL BANKER gibi Kurumsal Gayrimenkul firmalarını tercih ederek hızlı ve sağlıklı yol almaktadırlar.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir