Evdeki Kitaplarınızı Depolamanın 8 Akıllı Yöntemi

Sizin için evde kitap depolamanın 8 akıllıca yolunu bulduk. Peki sizin favoriniz hangisi?

Kitap okumak, dijital cihazların çok kullanıldığı bir dönemde eski yöntem gibi görünse de, yepyeni bir romanın kokusu ve fiziksel sayfalar arasında dolaşabilmenin özel bir güzelliği vardır. Değerli koleksiyonları olan kitap kurtları için, özel bir ev kütüphanesi olmadan favorilerini saklamak ve görüntülemek oldukça zor olabilir. Kitaplarınızı evdeki herhangi bir odaya şık bir şekilde entegre etmek için tam sekiz yol belirledik;

  • Mutfakta

Bu sadece yemek kitaplarıyla sınırlı değil tabi. Güzel bir yemekten sonra ya da ocakta veya fırında yemeğinizi beklerken okuyabileceğiniz kitapları da buraya ekleyebilirsiniz. Bir mutfak tezgahının veya boş ve kullanılmayan bir duvarın altına açık raflar kurarak mutfağınıza salon ya da kütüphane gibi bir hava katmanın birçok yolu var. Ancak kitapları cihazlardan uzak tuttuğunuzdan emin olun, böylece sayfalar ve ciltlemeler ısınmaz ve zarar görmez.

  1. Yatak Odasında

Çoğu kitap kurdu bir fincan kahve ve yeni bir romanla yorganın altına girip saatlerce okumak ister. Kitaplarınızı bir pencere kenarında saklayarak ya da odanın bir köşesine koyarak okuma listenizi elinizin altında bulundurun. Daha kalıcı bir çözüm için, içinde raf olan bir yatak başlığı veya komidin satın alın.

  1. Daha Önce Kullanılmamış Bir Şöminede

Şömineler birçok oturma odasında güzel bir odak noktası yaratırlar, ancak bakımı ve kullanımı oldukça güç olabilir. Bu boş alanı güzelce temizleyerek ve kitaplarınızı buraya yerleştirerek bu alana yeni bir hayat kazandırabilirsiniz. Bu, o boş ve siyah görünen sıkıcı alana renk getirecek ve salonunuza farklı bir hava sunacaktır.

  1. Banyoda

Hayatın lükslerinden biri, uzun bir günün sonunda rahatlatıcı bir köpük banyosunda güzel bir kitap okumaktır. Bu, duşakabinsiz bir küvetin üzerinde gömme raflar oluşturarak yapılabilir. Kiracılar için, aynı amaca hizmet eden çok sayıda bütçe dostu banyo dolabı bulunmaktadır. Aspiratörle nemin kitap sayfalarınıza zarar vermemesi için önlemler aldığınızdan emin olun.

  1. Bir Masanın Üstünde

Çoğu ev ofisinde, masanın üstündeki alan genellikle kullanılmaz. Sadece daha fazla yer için bakının. Bilgisayarınızın yukarısına tavana kadar açık raflar kurarak, kitap koleksiyonunuz için çok geniş bir yuva oluşturabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğraf güzel bir örnek olabilir

  1. Merdiven Altında

Merdivenlerin altındaki o küçük köşeye ne koyacağınıza hala karar veremediyseniz, bu öneri tam sizlik. Kitap koleksiyonunuzu koymak için bir asimetrik veya çapraz bir kitaplık edinin ya da Harry Potter havası yaratmak için bir oyuk açın. Rahat bir sandalye ya da birkaç minder getirin ve sezon için mükemmel bir kafa dağıtma alanını oluşturun.

  1. Girişin Etrafında

Bu maddemiz için yetenekli bir ahşap işçine veya bir mimara ihtiyacınız olacaktır. Evinizdeki herhangi bir giriş kapısını, sağını, solunu ve üstünü saracak şekilde muhteşem bir kitaplığa dönüştürün. En yüksek raflara ulaşmak için yuvarlanan bir kütüphane merdiveni ekleyin ve burada görüldüğü gibi etrafınıza rustik bir cazibe ve karakter getirin.

  1. Bahçenizin Önüne

İçeride kitap saklamak için evinizde daha fazla yer açamıyorsanız, benzersiz bir çözüm için dışarı çıkmayı düşünün. Bahçenize ev şeklinde bir kutu yapıp içine kitap koyabilirsiniz. Komşularınızın da okumasını istediğiniz favori kitaplarınızı içine koyun ve onları kitap okumaya teşvik edin. Bu tamamen bir depolama çözümü olmasa da, etrafınızdakilerle bağlantı kurmanın ve yeni kitaplar keşfetmenin harika bir yoludur.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir