ÇILGIN PROJE TAŞI TOPRAĞI ALTINA ÇEVİRDİ

Türkiye tarihinin en stratejik yatırımlarından biri olan Kanal İstanbul’un güzergâhında yer alan ilçelere adeta piyango vurdu. Bugüne kadar bin kata varan fiyat artışının yaşandığı Küçükçekmece,Başakşehir ve Arnavutköy’de yüzde 50 ilave artış bekleniyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011’de açıkladığı ve kamuoyunda ‘Çılgın Proje’ olarak bilinen Kanal İstanbul’un güzergâhının belli olması gözleri gayrimenkul sektörüne çevirdi.

 
Kanal İstanbul’un güzergâhının açıklanması ile projenin geçeceği Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy’ün adeta taşı toprağı altın oldu. Bu ilçelerde gayrimenkul fiyat artışlarının yüzde 50 civarında seyredeceği belirtilirken, dev proje sadece yurtiçinden değil yurtdışından da yatırımcı çekecek. Başakşehir de, Kanal İstanbul projesinin güzergahının netleşmesiyle daha da ön plana çıkıyor. Endeksa.com verilerine göre Başakşehir’de son 4 yıllık konut değer artışı yüzde 44, ortalama konut metrekare satış fiyatı 3 bin 200 lira. Arnavutköy’de ise son 4 yıllık konut fiyatı artışı yüzde 127. İlçede ortalama konut metrekare satış fiyatı 2 bin 200 lira. Esenyurt’ta ise son 4 yılda konut fiyatları yüzde 83 artış gösterdi.
PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir