Evinizde Mükemmel Bir Spor Salonu Oluşturun!

2018 geldi, hoş geldi! Her birimiz yeni kararlar alıyor, yeni kurallar koyuyor, yeni hedefler belirliyoruz! Sağlığımızı düşünüyoruz. Acele ile bir spor salonuna üye olmaktansa evinizde spor için alan oluşturmaya ne dersiniz? Bunu sağlamanız için çok geniş alanlara ihtiyacınız yok. Her boyutta ev için alan oluşturulabilir ve daha fit olabilirsiniz!

Şunları Değerlendirin:

Egzersiz yapmak için ayırabileceğiniz bir oda var mı?

Ne tarz bir spor yapacaksınız? Kardio, yoga, pilates

Elinizde hangi ekipmanlar var?

Hangi ekipmanlara ihtiyacınız olacak?

Nasıl bir teknolojik desteğe ihtiyacınız var?

Sonraki Adım:

Yukardaki sorulara cevap verdikten sonra, diğer aşamaya geçebilirsinz.

Egzersiz için ayıracak bir odanız varsa, diğer adıma geçebilirsiniz. Eğer bir oda veya alan ayıramayacak durumdaysanız, daha portatif ekipmanlar almanız gerekecek.

Portatif ekipmanlara örnekler: Katlanabilir koşu bandı, Ab Wheel egzersiz tekeri, dambıl, yoga matı, direnç bantları… Bu aletler ile kalori yakabilir ve istediğinizde hepsini ortadan kaldırabilirsiniz. Bir dağınıklık oluşmaz.

Eğer spor alanı için ayırabilecek bir oda varsa bu çok güzel! Evde spor için ilhama mı ihtiyacınız var? Ne tarz bir spor yapmak istediğinizi düşünün.

Kardio mu yapacaksınız? Sabit bisiklet almaya ne dersiniz? Artık bisikletler Wi – Fi’a bağlanarak fitness derslerini izletiyor. Doğru bir Google araması ile istediklerinizi bulabilirsiniz. Koşu bandı veya eliptik makineler size uyar mı? Akıllı televizyonunuzu koşu bandının karşısına monte edin. TV kafanızı dağıtır, kardionuzun sıkıcı geçmesini engeller.

Yoga yapmaya ne dersiniz? Bir yoga matı ve DVD işinizi görecektir. Daha kalınca bir mat kullanmanız iyi olacaktır, özellikle çalışma yapacağınız zemin sertse!

Pilates? Yine bir yoga matı, DVD yeterli olur. Online ortamda harika programlar var. Akıllı TV ile Youtube üzerinden istediğinizi çeriğe ulaşmanız mümkün. Yüzlerce çeşit workout deneyerek rutininizi değiştirin.

Son İpuçları

Çok para harcamak istemiyorsanız veya bu fikirlerin işe yarayacağına emin olamıyorsanız… Şunu hatırlayın! Hiç beklemediğiniz bir şey, hayatınıza spor katabilir… Merdivenler, sandalyeler ve duvarlar… 2018 için sağlık ve fitness konusunu düşündüğünüzde evinizin çalışmaya uygun olmadığı fikrinden vazgeçin!

Yeni bir eve taşınacaksanız, spor için de yer bakmayı unutmayın! Tüm gayrimenkul ihtiyaçlarınız için tıklayın!

Gayrimenkul profesyonellerimiz sizleri bekliyor!

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir