Kış Aylarında Gayrimenkul Satışını Hızlandıracak 10 İpucu

1-      Evin girişini kürekle kardan temizleyin . Toprak ve tuz yayarak evinize kolay ve güvenli bir giriş oluşturun.  Ziyaretçilerinizin kolayca park edebilip, ön girişten rahatça evinize girebilecekleri şekilde düzenleme yapın.

2-      Ev ziyaret edileceği zaman soğuk olmamalı. Ziyaretçiler uğramadan önce evi ısıtmanız alıcıların evde daha uzun vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bu durum kararlarını etkileyebilir.

3-      Zemini koruyun: Girişte kapı dışına ve içeriye birer paspas koyun ve yeni görünümlü olmasına dikkat edin. Eve girenlerin botlarındaki kar ve çamur evi kirletebilir, onlara ayakkabılarını çıkarmaları için özel bir alan yaratın, bu alanı gösteren kibar dille yazılmış bir yazı da koyabilirsiniz.

4-      Ev aydınlatmasına önem verin, hem gece hem gündüz mümkün olduğunca aydınlık olsun.

5-      Eve özel bir tarz katın: Belli bir yaşam tarzını, o mekanda günlük hayatın keyifli olacak anlarını çağrıştıran parçalar ekleyin. Örneğin cam kenarında ufak bir masanın üstüne bestseller roman  bir kitap veya bir gazete koyun. Böylece evi ziyaret edecek kişi o evde geçecek güzel zamanları hayal edebilir… Bir akşam yemeği masası kurmanız ve harika geçecek bir geceyi görsel olarak canlandırmanız da faydalı olabilir.

6-      Organize olun: Kışın palto, bot ve birçok aksesuarla kendimizi donatırız. Tüm bu giysi ve aksesuarlar, atkılar bereler vs. dağınık bir görüntüye sebep olabilir. Eve geleceklerin eşyalarını rahatça koyabilecekleri  geniş bir gardırop kullanmanızı öneririz. Her şeyin yerli yerinde ve düzenli olmasına özen gösterin.

7-      Kar temizliği: Veranda, avlu, teras gibi alıcıların inceleyerek yazın evin dış mekanında geçirecekleri zamanı düşünecekleri alanları kardan temizleyin.

8-      Yaz ve İlkbahar fotoğraflarını gösterin: Kışın soğu ve zaman zaman kar örtüsü bir evin ilkbaharda veya yazın ne kadar büyüleyici bir ambians sağladığını gizleyebilir. Bunu gösteren harika fotoğrafları alıcılara göstermekten çekinmeyin.

9-      Uzlaşmacı bir satıcı olun: Hazır, istekli ve alım gücü olan müşteriler kışın alım yaparlar. Eğer bir teklif gelirse bunu çabucak görüşerek anlaşma zemini aramak lazım. İlkbahar geldiğinde piyasada birçok yeni gayrimenkul olabilir ve rekabet artabilir.

10-   Sadece kışın değil, her mevsimde Coldwell Banker gayrimenkul profesyonelleri ile çalışın. Pazar ve doğru fiyat analizi, dijital pazarlama desteği ve paha biçilmez Coldwell Banker ağının gücü ile gayrimenkulünüz size kazandırsın, alıcının da rüyaları gerçek olsun! Web sitemizden size en yakın Coldwell Banker Ofisi’ni hemen bulabilirsiniz, lütfen burayı tıklayınız.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir