Online İtibar için Uygun Web Sitesi ve Sosyal Medya Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

Kendinize benzeyen bir fotoğraf seçin

İnternette veya sosyal ağlarda tanışıp, sonra gerçek hayatta gördüğümüzde büyük şaşkınlık yaşadığımız durumlar olmuştur. Sanal fotoğraf, kişiyi olduğu gibi göstermediğinde hoş olmayan bir durum ortaya çıkar. Güvenilirlik sorgulanır…

Bu nedenle sizi temsil eden tüm fotoğraflar güncel olmalı ve sizi iyi yansıtmalı. Günlük hayatta kullandığınız gözlükler, saç modeli, makyaj ve diğer tarzınızı yansıtan öğeler, fotoğrafta da olmalı.

Fotoğraftın %60’lık bölümünü yüzünüz kaplasın

Fotoğrafınızın rahatça görülerek, sizi yansıtması için yüzünüzün kadrajda %60’lık bölümü kaplaması idealdir. Görseli omuz üstünden kafa üstüne kadar kesmenizi öneririz. Yüzünüzde sizi yansıtan hoş bir gülümseme de varsa, ideal fotoğrafı oluşturma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz. Pozitif bir izlenim bırakmak çok faydalı olacaktır.

Doğru ifade ile poz vermek

Gözlerle gülümsemek! Gerçek gülümseme ancak böyle olur. Sıcak ve dost canlısı görünmek isteyebilirsiniz. Zoraki ve samimiyetten uzak, sizi ciddiyetsiz gösterecek bir fotoğraf da kesinlikle olmamalı. Aşırı ciddi durmamanız ve korkutucu olmamanız da gerekiyor. Sempatik bir duruş sergilenmeli, bu sayede sosyal ve presentable bir imaj çizilir.

İşinizde nasıl giyiniyorsanız, fotoğrafınızda da üstünüzde o olsun

Fotoğrafta, ofisinizde günlük çalışma alanınızda olduğunuz kıyafetlerle olmalısınız.  Şıklık çok önemli ama abartıdan uzak olmak da gerekiyor. Daha güçlü renklerin kamera karşısında daha iyi görüntü vereceğini unutmayın.

Arka planı sade seçin, dikkat dağıtmasın

Yüzünüzde doğru ifadeyi yaratarak fotoğrafı çektikten sonra, hiçbir şeyin bakan kişinin dikkatini dağıtmasını istemezsiniz. Arka planı sade tutun ki odak noktası siz olasınız.

İyi bir fotoğraf kullanmanız size nasıl katkı sağlar

Doğru fotoğraf, arkadaş canlısı, güvenilir ve iletişime açık bir algı yaratmanızı sağlar, online itibarınızı olumlu etkiler. Kendi markanızı oluşturmanız adına gereklidir, diğerlerinden farkınızı yaratır. Daha çok kişinin size mesajla ulaşması, internet üzerinden daha çok telefon ve referans almanız, sosyal medyadaki etkinlik gücünüz, profil ve internet görsellerinizin kalitesi ile doğru orantılıdır.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir