Kendi İş Ağınızı Nasıl Kurar ve Büyütürsünüz?

Blue Day ve Diğer Coldwell Banker Türkiye Etkinlikleri

Potansiyel müşteriler kazanmak kadar, Coldwell Banker Türkiye ailesindeki meslektaşlarınızla iletişimde olmanız, onlara kendinizi tanıtmanız önemlidir. Her ayın ilk çarşamba günü Blue Safari etkinliklerinde ofisler toplanarak hep beraber portföy ziyareti yapalar. Bunun dışında bu hafta da İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenen, Blue Day etkinlikleri büyük önem taşıyor. Hem kendinizi geliştirmeniz, özel eğitim ve söyleşileri dinlemeniz, hem de kendi networkünüzü geliştirmeniz bu harika etkinliklerle mümkün oluyor! Brokerlar için Broker Kampı ve Gen Blue etkinlikleri de network kurma fırsatları sunar. Yıl içinde Coldwell Banker Türkiye ailesindeki ofisler, kendi eğitim ve toplantılarına ev sahipliği de yapmaktadır.

Her Zaman Referans İsteyin

Müşterilerinizin muhtemelen aynı hizmeti alacak arkadaşları ya da meslektaşları vardır. Onlardan referans almayı ve onların ismini kullanarak bu referanslarla tanışmayı teklif edebilirsiniz. Bu referansı sağlam şekilde aldıktan sonra kolaylıkla telefon veya mail üzerinden kendinizi tanıtabilir, yeni bağlantınızı kurabilirsiniz. Bu şekilde kurduğunuz sağlam iş bağlantılarının başarılı sonuç verme ihtimali daha fazladır.

Olumlu Müşteri Yorumları

Müşterileriniz en önemli avukatlarınızdır! Sizin hizmetinizle ilgili yorum yazmalarını, teşekkür mektubu hazırlamalarını bekleyebilirsiniz. Bunları sunumlarda kullanmak yeni tanıştığınız potansiyel müşteriler üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Müşteri yorumları kısa cümleler halinde olabileceği gibi kapsamlı olarak sizin hizmetinizi ve kazandırdıklarınızı anlatan uzun bir makale de olabilir. Bir kere bu değerli içeriği sağladığınızda, bunu yayınlayacak yer oluşturmanız gerekir. Sosyal medya hesaplarınızda bu içerikleri kullanabilirsiniz. Bloglar da bunun için elverişlidir. SEO anlamında ve online itibar açısından fayda sağlayacaktır.

 

Blog ve Sosyal Medya

Kişisel blogunuzu oluşturmanız veya CB Blog için yazılar üretmeniz isminizi sosyal ağlarda daha geniş bir kitleye ulaştıracağı için online itibarınızı olumlu etkileyecektir. Linkedin ve diğer sosyal ağlarınızda da blog yazılarınızı paylaşmanız iyi olacak ve birçok yeni bağlantı şansı yaratacaktır. Sizin işinizin ehli bir kanaat önderi olduğunuzu göstermenizin en etkili yollarından biri blogtur.

Ofislerimizde sosyal medya eğitimleri düzenlenmektedir. Bu eğitimlerimize katılarak Twitter, Linkedin, Facebook ve Instagram’da Dijital PR yapabilir, kişisel markanızı çok daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir