Kışın Evinizde Modunuzu Yüksek Tutacak 5 Dekorasyon Önerisi

Işıklandırma

Işıklandırmanın ev dekorasyonundaki gücü es geçilemez. Genel olarak bu detay hep atlanır ve ev dekorasyonu iyi bile olsa aydınlatma sınıfta kalır. Tepeden ve merkezi bir aydınlatma en çok rastlanan aydınlatma şeklidir.

Bu aydınlatma tercihi koyu gölgelere ve karanlık köşelere neden olur. İdeal olan tepeden aydınlatmaların mekâna dağıtılarak her alanın eşit aydınlatılmasıdır. Işığa derinlik katmak için spot ışıkları, masa ve zemin aydınlatmaları, okuma ışıkları kullanılabilir. Işıklandırmayı çeşitlendirmek evinize farklı bir hava katacaktır.

Evin Her Yerinde Müzik

Müzik her ev dekorunun tamamlayıcı elementidir. Evin her yerinden duyulabilecek bir müzik düzeni kışın hüzünlü atmosferinden çıkabilirsiniz. Google Play üzerinde farklı mod ve aktivitelere göre kategorilenmiş müziklere ulaşabilirsiniz. Evinize ses sistemi yerleştirmek size zor geliyorsa birkaç hoparlörle düzenleme yapmayı düşünebilirsiniz.

Renkleri Değiştirin

Tatillerde evinizi rengarenk hissedersiniz, ama tatil bitince bu his de kaybolur. Evinizin dekorasyonunda açık, sıcak ve mutlu tonlar kullanmanızı öneririz. Bunu yapmak için duvarı boyamak veya zor olmayacaksa aksesuarları yenilemek güzel olabilir. Açık tonlar mevcut dekorasyonunuz içerisinde zaten ağırlıkta ise, daha koyu ve derin renklerle yeni bir hava yaratabilirsiniz. Altın rengi veya yeşil koltuk yastıkları hoş bir görüntü yaratabilir.

Çiçeklerle Tazelik Katın

Dekorasyonunuza tazelik katmanın daha güzel bir yolu olabilir mi? Şimdi rengarenk vazoları sandıklardan çıkarma zamanı! Çiçekçiye giderek sevdiğiniz renklerde seçimlerinizi yapın ve evinize çeşit çeşit güzellik katın. Bir alternatif ise gerçek çiçekler yerine sahtelerini kullanmak! Fiyatları biraz daha pahalıya gelebilir, ama gerçek bir çiçekten çok daha uzun süreler evinizin bir parçası olabilirler.

Hobi Alanı

Bir hobinizin olması, evde modunuzu yükseltecek yegâne şeylerdendir. Özellikle uzun süre içeride zaman geçirilen kış günlerinde. Evde hobileriniz için kendinize alan yaratın! Bu alan bahçede ya da evin içinde bir oda olabilir. Resim, heykel, maket yapma, dikiş – nakış ve benzeri aktiviteler hayatınıza zenginlik katar. Bu işlere ayırdığınız odanız sizin özel mutluluk alanınız olacak ve orada geçen vaktiniz hep güzel geçecek!

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir