Coldwell Banker ile 111 Lider Yıl

Coldwell Banker Real Estate LLC, 27 Ağustos 1906’da Amerika – San Francisco kurulalı tam 111 başarı dolu yıl geride kaldı!  Bu köklü ve güçlü ailenin Türkiye temsilcileri olarak bizler de haklı bir gurur yaşıyoruz. Kurucularımız, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker’ı saygıyla anıyoruz. Colbert Coldwell, şirketimizi kurduğunda sadece 23 yaşındaydı. 1920’de sadece 3 katlı bir genel merkez binasından oluşan firmamız, California dışındaki ilk ofisini 1952 yılında Phoenix – Arizona’da açtı. Bugün ise 6 kıtada, 49 ülkede, 3000 ofis ile hizmet vermekteyiz. Yıllık 250 milyar dolar gayrimenkul satışına ve 6 milyar dolar gibi bir komisyon gelirine sahibiz. Zamanın sınavından başarıyla geçiyoruz.

2 dünya savaşı, Büyük Buhran ve sayısız ekonomik kriz ve adaptasyon isteyen ekonomik değişiklikler, 111 yılda hepsini geride bıraktık… Liderliğimiz devam edecek, durmayacağız!

Benjamin Banker 1960 yılında 80 yaşındayken vefat etti, 5 yıl sonra ise Coldwell, şirketinden asla emekli olmadan sürekli çalışmış olarak  1965 yılında, 84 yaşında vefat etti. Benjamin Banker’ın oğlu Bill Banker: “Kurduğu şirketin küller arasından nasıl yükseleceği ve nasıl bu kadar büyüyeceği konusunda, başlangıçta babamın bir fikri olduğunu sanmıyorum!”

Mirasımız 

111 yıllık bir gelenek sahibiyiz, bizim hikâyemiz, liderlik ve inovasyon hikayesidir. Değerlerimiz müşteri odaklılık, güven, profesyonellik, iş birliği ve inovasyondur. 1906’da Coldwell Banker kurulduğunda, kurucumuz Colbert Coldwell, depremlerden sonra San Francisco şehrini yeniden inşa etmek için güvenilir, dürüst ve bilgi sahibi gayrimenkul profesyonellerine ihtiyaç olduğunu görmüş. Buna göre bir temel oluşturmaya gayret göstermiş, birkaç yıl sonra kurucu ekibe katılan Benjamin Arthur Banker ile birlikte günümüze kadar uzanan bir şirket kültürü oluşturmuşlar. 400.000 kişinin evsiz kaldığı bir ortamda ihtiyaç olan tek şey güvendi.  Kısacası markamızın DNA’sında “Güven” var!

İnvasyon Kültürümüz

Gayrimenkul sektöründe bir yüzyılı aşkın süredir öncü konumda olan Coldwell Banker, internet sitesi kurarak, online gayrimenkul videoları yayınlayan ilk markadır. iPad aplikasyonu geliştiren, Youtube kanalında gayrimenkul portföylerini listeleyen öncü markadır. Mobil uyumlu siteler ve diğer öncü uygulamalarla örnek olmaya devam edeceğiz.

 Gen Blue Deneyimi

Dünyanın neresinden olursa olsun, Coldwell Banker ailesine katılan her ofis, Mavi Jenerasyonu’nun parçası olur. 49 ülkede paylaştığımız ortak bir kültürdür bu! Her yeri maviye boyamaya odaklandığımız bu yarışta kültürümüz, yeni ortaya çıkan teknoloji ve trendler anlamında hep lider konumda olmayı gerektirir. Her yıl bilgilerimizi ve deneyimlerimizi artırabileceğimiz yepyeni eğitimler düzenleniyor, bu eğitimler aynı zamanda kişilere yeni ağlar kurma fırsatı da sağlıyor.

Başarılar

-2008 yılında Coldwell Banker Works, Amerika genel merkeze ait intranet sitemiz, Nielsen Norman Group’un raporuna göre dünyanın en iyisi seçildi.

Coldwell Banker Home Tracker uygulaması, American Business Ödülleri’ndeki beş finalist arasına girdi.

-2011 yılında firmamızın eğitim markası Coldwell Banker University, Training Dergisi’nin ilk 125 eğitim kurumu listesine iki sene arka arkaya dahil oldu. 2013 yılında ise tüm listede 3. Seçilerek, 3. Kere listeye girmeyi başardı.

-2015 yılında Coldwell Banker, Adopt-a-pet.com ile işbirliği yaparak hazırladığı sosyal sorumluluk projesi ile 20.000 sokak köpeğine sahip buldu.

Kampanya Filmi:

Coldwell Banker Türkiye olarak ülkemizdeki ve tüm dünyadaki Coldwell Banker ailesinin yıl dönümünü gönülden kutlarız, gelecek yıllar da bizim yıllarımız olmaya devam edecek! Birlikte nice başarılara imza atmayı diliyoruz. 111. yılımız kutlu olsun! Daha yeni başlıyoruz!

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş‘ın 111. yıl konuşması

Coldwell Banker Türkiye Franchise Geliştirme Direktörü Özgün Aktepe’nin 111. yıl konuşması

 

 

PaylaşShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir